برگزاری اولین دوره آموزشی نقشه خوانی و کار با قطب نما گروه کوهنوردی شهریاران
جمعه ۰۱ اسفند ۱۳۹۳
0 نظر
835 بازدید

برگزاری  اولین دوره آموزشی نقشه خوانی و کار با قطب نما گروه کوهنوردی شهریاران

با احترام به استحضار می رساند اولین دوره  آموزش مقدماتی نقشه خوانی و کار با قطب نما  توسط استاد گرامی جناب آقای مهدی سهیل فرید دبیر کارگروه اسکی کوهستان فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی  در گروه کوهنوردی شهریاران در مدت 3 روز ( 2 روز تئوری و 1 روز عملی) در مورخه های 29 و 30 11 93 و 1 12 93  با تعداد 11 نفر از همنوردان خوب گروه برگزار گردید. 

کلاسهای تئوری در دفتر گروه و کلاس عملی در ارتفاعات شهرستان شهریار و در تخت رستم برگزار انجام پذیرفت.

از سرفصل های ارائه شده در این دوره مواردی همچون موارد ذیل را میتوان برشمرد:

 آشنایی با نقشه و نقشه های توپو گرافی (مشخصات و نحوه خواندن)، تشخيص موقعيت، آشنایی با قطب نما (اجزاء، نحوه بكارگيری، كاليبره كردن)، روش گرا گيری و گرابستن به قطب نما، شيوه های جهت يابی (تشخيص جهت، حفظ جهت)، روشهای تخمین مسافت پیموده شده...

لازم به توضیح می باشد که دوره آموزشی آشنایی با نقشه خوانی و کار با قطب نما به منظور پاسخگویی به يكی از ضروری ترين نيازهای كوهنوردان و طبيعت گردان در تعامل با طبيعت و محیط كوهستان و همچنين ارتقاء توان ايشان در هدايت و سرپرستی گروه، طراحی و به اجرا در می آيد. اين دوره كاربردی به شکلی تاثیرگذار به كوهنوردان و طبيعت گردان امكان درك موقعيت و طراحی برنامه ( زمان – مكان ) را می دهد. لازم به ذکر است که این دوره فاقد پیش نیاز بوده لکن پیش نیاز دوره آموزشی كار با GPS می باشد. برای شرکت کنندگان در دوره،_ پس از کسب  حدنصاب نمره قبولی در آزمون تئوری و عملی _ مدرک رسمی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی صادر میگردد .

روابط عمومی گروه کوهنوردی شهریاران اکبر صالحی

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر