جسد کوهنورد مهابادی پس از 70 روز پیدا شد
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳
0 نظر
214 بازدید

جسد کوهنورد مهابادی پس از 70 روز پیدا شد

انجمن پزشکی کوهستان ایران: جسد یک کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات شهرستان مهاباد پس از گذشت 70 روز در دریاچه پشت سد این شهر پیدا شد.

جلال فدایی رییس سازمان آتش نشانی مهاباد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: جنازه این کوهنورد توسط اعضای تعاونی صیادان مهاباد در زمان صید ماهی و در شاخه قاضی آباد دریاچه سد این شهر پیدا و با همکاری نیروهای آتش نشانی و جمعیت هلال احمر از آب دریاچه سد بیرون آورده شد.

وی اظهار کرد: این کوهنورد شامگاه جمعه 13 تیرماه 93 از گروه کوهنوردی مستقر در کمپ کوهنوردی سه کانیان مهاباد به قصد بازگشت از کمپ خارج و در راه بازگشت بر اثر بارش باران و جاری شدن سیل ناپدید شده بود. 

فدایی افزود: پس از وقوع این حادثه، یک هفته تلاش بی وقفه و جستجوی مناطق کوهستانی و حاشیه سد مهاباد بی نتیجه ماند که سرانجام با موافقت خانواده وی، جستجوها متوقف شد. این کوهنورد مهابادی 65 سال سن داشت و عضو هیات کوهنوردی این شهرستان بود . 

کمپ کوهنوردی سه کانیان در ارتفاعات 'کانی شیخان' مهاباد در 25 کیلومتری شرق این شهر واقع شده و بیش از 20 هکتار مساحت دارد. مهاباد با 215 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است. 

برداشت از کوهنامه

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر