جلسه عمومی مورخه 1 2 94
شنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
0 نظر
1100 بازدید
جلسه عمومی مورخه 1 2 94 

جلسه این هفته گروه کوهنوردی شهریاران در مورخه 1 2 94 در ساعت 1915 دقیقه با حضور 35 نفر از اعضا و تعدادی مهمان محترم در اولین روز از اردیبهشت ماه94 ، ماه طبیعت و شکوفایی زمین با خیر مقدم به عزیزان از سوی جناب آقای حسن رهنما سرپرست محترم گروه آغاز گردید.

در ادامه جناب آقای مهدی رهنما مسئول کمیته محیط زیست سخنان خویش را با مواردی تاسف بار از جمله سگ کشی و همچنین پلنگ کشی در سطح کشورشروع نمودند.

ایشان با مقایسه کشور با بعضی از کشورها و عدم وجود یک نهاد قوی ومنسجم در جهت حفاظت از حیوانات مواردی را مطرح داشتند و اعلام نمودند که کارهای خوبی در این این زمینه در حال پیگیری و انجام شدن می باشد.

وی همچنین به مشکل زباله و عدم تصمیم های مناسب برای تفکیک و به حداقل رساندن آلودگی این معضل بزرگ مواردی را مطرح و دپو این زباله ها در جای جای طبیعت و مناطق جنگلی ، دشت ها و سایر موارد در اقصی نقاط کشور با  چند مثال از شهرستان خودمان و سایر نقاط کشور رابرشمردند.

ایشان روززمین پاک  یعنی سوم اریبهشت ماه را یادآوری نمودندو اعلام داشتند که تک تک این مجموعه و دوستداران طبیعت یکی از وظایف اصلی آنها حفظ محیط زیست و همچنین پاک نگه داشتن زمین می باشد.

در ادامه از سرکار خانم درخشان دعوت نمودند که گزارش برنامه پیمایش کویر ورامین دره طلا و قله طلا ( تاج خروس ) را برای حاضرین قرائت نمایند.

ایشان نیز با گزارشی زیبا ، جامع و کامل حاضرین را با سفری مجازی به منطقه مذکور بردند و تصاویر برنامه نیز در حین گزارش ایشان برای حاضرین به تماشا گذاشته شد.

بعد از ایشان جناب آقای حسن رهنما اخبار کوهنوردی را اعم از حضور تعدادی از کوهنوردان خوب کشور از جمله آقای عظیم قیچی ساز ، سرکار خانم پروانه کاظمی و دکتر بهپور که در صدد صعود به قلل هیمالیا می باشند را مطرح وبرای موفقیت این عزیزان دعا نمودند.

در ادامه آقای مصطفی فرج الهی مسئول کمیته آموزش و فنی ابتدا معرفی برنامه صعود به قله کلون بستک که خود ایشان سرپرست می باشند مواردی را مطرح نموده و در خصوص برنامه های آموزشی گروه یعنی برنامه آموزش کوهپیمایی بانوان که از روز چهارشنبه شروع خواهد شد شرحی دادند بعد از ایشان نیز جناب آقای محمد عباس زاده مسئول کمیته غارنوردی گروه در مورد برنامه این هفته گروه یعنی پیمایش غار کهک قم با تصاویر ، اسلایدها ، فیلم و موارد آموزشی در مورد غار نوردی دوستان را با این غار آشنا نمودند و تخریب هایی که در غار های سطح کشور از جمله این غار و اعلام اینکه یک فرد دوستدار غار و غارنورد فقط باید 3 اصل را در پیمایش غار رعایت نمایند :1- چیزی در غار باقی نگذارند جز ردپا 2-چیزی به بیرون از غار نبریم جز عکس 3- هیچ چیزی در غار نکشیم بغیر از وقت و زمان،  بعد از ایشان نیز معرفی افراد جدید و حاضر در جلسه صورت گرفت و در ادامه نیز معرفی برنامه کوهپیمایی این هفته گروه یعنی پیمایش دره سیجان از سوی آقای رهنما انجام پذیرفت و در انتها نیز سرکار خانم درخشان با توجه نبود آقای رهنما در هفته گذشته در مراسم پاسداشت از زحمات بانوان گروه و همسران هیئت مدیره لوح وی را به ایشان به نیابت از همسر محترمشان تقدیم وی نمودند.

روابط عمومی گروه کوهنوردی شهریاران اکبر صالحی 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر