جلسه عمومی مورخه 11 9 93
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳
0 نظر
655 بازدید

جلسه مورخه 11 9  93

مقارن با ساعت 1840 جلسه این هفته گروه کوهنوردی شهریاران با حضور تعداد حدود 30 نفر از اعضاء محترم و تعدادی میهمان عزیز با خوش آمدگویی جناب آقای حسن رهنما سرپرست محترم گروه آغاز گردید ایشان در ابتدا مطلب آموزشی کوتاهی را در خصوص کوهنوردی برای حاضرین قرائت نمودندو در ادامه سرکار خانم درخشان گزارش برنامه این هفته گروه یعنی برنامه قله آسمان کوه و چشمه زندگانی را در گزارشی شیوا و روان برای حاضرین قرائت کردند و تصاویر زیبایی که توسط جناب آقای هادی خمارلو تهیه شده بود برای حاضرین به تماشا گذاشته شد.

مجددا جناب آقای حسن رهنما شعری زیبا در  وصف و حال کوهنوردان به شرح ذیل برای حاضرین قرائت کردند.

"کوهنوردی عشق به طبیعت است.... عشق به پاکیها "عشق به زیبایی ها ... عشق به خالق هستی بخش ... وکوهنوردی ورزش خصلتهاست.
کوهنوردی یعنی پاکی و صفا... دور شدن از کبر و غرور... کوهنوردی یعنی در غم و شادی هم شریک بودن ...کوهنوردی یعنی یار و غمخوار هم بودن ... کوهنوردی یعنی خویشتن دا ر ی ... کوهنوردی یعنی ایستادگی ...کوهنوردی یعنی همچون کوه استوار بودن...کوهنوردی یعنی وحدت و یگانگی ...کوهنوردی یعنی نظم و انظباط ...کوهنوردی یعنی یک سیب را بین هم تقسیم کردن ... کوهنوردی یعنی مقاومت در تشنگی و گرسنگی ...کوهنوردی یعنی استقامت در مقابل گرما و سرما... کوهنوردی یعنی تحمل مشکلات و سختی ها کوهنوردی یعنی پی بردن به رازهای آفرینش ...و درنهایت کوهنوردی یعنی پی بردن به عظمت و قدرت خالق یکتا و نزدیک شدن به خالق هستی بخش" "

 

در ادامه طبق منوال قبل جناب آقای نادرپور شعری زیبا برای حاضرین قرائت کردند.

حالا نوبت جناب آقای محمود رهنما مسئول کمیته محیط زیست رسید ایشان مباحث خویش را به شرح ذیل برای حاضرین بیان نمودند:

ایشان ضمن برشمردن مباحث ngo  ها و تاریخچه شکل گیری سازمان های غیردولتی و مردم نهاد و استفاده از این ظرفیت توسط مردم از 100 سال گذشته و جنگ های جهانی اول و دوم خصوصا بازسازی سرزمین های خود بعد از این جنگ ها و در این مورد در منشور سازمان ملل در شماره 7 آن اعلام شده است که دولت در تصمیم گیری ها از سازمانهای مردم نهاد استفاده نمایند و اقدامات ngo ih  در خصوص جلوگیری از کشتار نهنگ ها توسط صیادان ژاپنی و ...

در حوزه محیط زیست ایران ایران دارای 4 نوع  پارک ملی می باشد و قرار است 22 منطقه به این مناطق اضافه شود حدود 2/10 درصد از سرزمین ایران در این مناطق قرار گرفته است و قرار بر این شده است که این مقدار به 11 درصد افزایش یابد و از نقاطی که به این منطقه اضافه خواهد شد منطقه درفک می باشد که این اقدامات توسط شورای عالی محیط زیست صورت می گیرد و در ادامه مطالبی را در خصوص وضعیت طبیعی و محیط زیستی کشور در هفته گذشته برای حاضرین اعلام داشتند.

بعد از ایشان جناب اقای مصطفی فرج الهی در خصوص برگزاری دوره کمک های اولیه که در حال برگزاری می باشد وفراخوان برای برگزاری دوره نقشه خوانی  و جی پی اس مطالبی را ایراد کرده و از دوستان خواستند که در این برنامه ها ثبت نام نمایند وبرای دو تن از همنوردان گروه جناب آقایان اکبری نژاد و روکی که عازم سفر به کربلای معلا می باشندآرزوی سلامتی و تندرستی نمودند.

بعد از ایشان نیز جناب آقای محمد بخشی از اعضای کارگروه جوانان در خصوص اعزام سه تن از اعضای گروه به اردوهای هیمالیا نوردی مطالبی را ذکر کردند.

در پایان نیز مجددا جناب آقای رهنما مقاله آموزشی در خصوص کوهنوردی و خستگی در برنامه های کوهنوردی برای حاضرین قرائت نمودند.

بعد ایشان توسط سرپرستان برنامه این هفته گروه یعنی صعود به قله عظیمیه و دو برار اعلام برنامه صورت گرفت و در پایان با میوه از دوستان پذیرایی کردید. که تهیه این میوه ها را جناب آقای محمود رهنما بعهده داشتند که در انتها نیز از ایشان تشکر می نمایم.

 

روابط عمومی گروه کوهنوردی شهریاران اکبر صالحی

 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر