جلسه عمومی مورخه 27 8 93
یکشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۳
0 نظر
597 بازدید

بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه عمومی مورخه 27 8 93 گروه کوهنوردی شهریاران

مقارن با ساعت 1845 مورخه 27 8 93 جلسه عمومی این هفته گروه کوهنوردی شهریاران با حضور بیش از 40 نفر ازاعضا و میهمانان محترم با پخش کلیپ زیبایی از مرحوم آقای مرتضی پاشایی توسط جناب آقای محمد بخشی آغاز گردید و در ادامه جناب آقای حسن رهنما سرپرست محترم گروه کوهنوردی شهریاران ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه اعم از اعضاء گروه و میهمانان عزیز و ضمن قرائت فاتحه و صلوات برای آن مرحوم جلسه امروز را آغاز نمود .

در ادامه جناب آقای امیر یاسین رضایی گزارش برنامه پیمایش جنگل کجور تا سیسنگان را  با نگارش زیبا و روان برای حاضرین قرائت نمودند در این حین نیز تصاویر زیبا و طبیعت پائیزی و برگ ریز این جنگل ها با همراه نمودن دوستان در یک سفر خاطره انگیز  برای حاضرین پخش گردید که مورد توجه اعضای گروه  در جلسه واقع شد.

بعد از ایشان جناب آقای نادر پور ضمن معرفی طبیعت زیبای استان خوزستان از جمله شهرستانهای ایذه ، باغ ملک ، دره اناری ، گتوند و.... و پخش تعدادی تصاویر از این مناطق دوستان را با این استان زیبا کمی آشنا نمودند و در ادامه توضیح و گزارش برنامه خویش از برنامه درخت کاری در منطقه سیراچال با همکاری گروه کوهنوردی هامون که انجام داده بودند برای حاضرین ارائه کردند .

در ادامه جناب آقای حسن رهنما ضمن معرفی برنامه این هفته گروه یعنی جنگل نوردی در منطقه زیبای الیمستان و پخش تصاویر شناسایی که توسط وی و تعدادی از همنوردان عزیز گروه انجام گردیده بود ثبت نام دوستان برای این برنامه را آغاز نمودند و از کم و کیف حرکت و وسایل لازم برای سفر به دوستان مطالبی را قید کردند.

بعد از ایشان جناب اقای محمد بخشی مسئول کارگروه جوانان نکاتی را در خصوص استفاده از فیس بوک ، وایبر و وب سایت ایراد کردند و تشکر نمودند از سرپرستان برنامه کجور به سیسنگان یعنی از آقایان اکبر صالحی و احسان بنده لو به جهت برگزاری خوب و موفق برنامه به جهت اینکه ایشان از سرپرستان جوانان  و موفق گروه شهریاران می باشند.

در ادامه جناب آقای مصطفی فرج الهی مسئول کارگروه فنی و آموزش مطالبی را در خصوص برگزاری دوره های آموزشی مطالبی را قید کردند و اعلام داشتند که کسانی که خواهان حضور در این دوره ها می باشند اسامی خویش را به وی اعلام نمایند.

حالا نوبت معرفی اعضای جدید گروه رسیده بود و چندتن از نفر از میهمانان محترم خویش را معرفی و نحوه آشنایی با گروه را اعلام داشتند.

در ادامه جناب آقای محمود رهنما مسئول کارگروه محیط زیست مطالبی زیست محیطی در خصوص برنامه کجور به سیسنگان و مطالبی تاریخی در خصوص این منطقه به شرح ذیل اعلام داشتند:

معدن ذغال سنگ موجود در ابتدای مسیر از سال 1310 در منطقه گلندرود فعالیت خویش را آغاز نمود و در جنگ جهانی اول این معدن یکی از معادن مهم بوده که ذغال سنگ ایران را تامین می کرده است – مسیر کجور به سی سنگان مسیر شاهی بوده است که از شرقی ترین منطقه سیسنگان تا کجور و سایر مناطق نوشهر امتداد داشته است، متاسفانه مناطق مشرف به این جنگل ها به جهت استفاده و بهره برداری بیش از حد خالی از حیوانات وحشی و پوشش غنی جنگلی گردیده و صدمات جبران ناپذیری به جنگل و محیط زیست زده شده است و تصرفات  منابع طبیعی و همچنین ویلاسازی بدون کنترل و انبوه موجب آسیب های جدیدی به این طبیعت که منطقه مورد پیمایش از دست انسانها کمی درآمان بوده به جهت صعب العبور بودن و ... و اعلام اینکه وظیفه ما طبیعت گردان و اعضای گروههای کوهنوردی حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب بیش از پیش این منابع طبیعی می باشد و در انتها جلسه نیز از اعضای گروه با چایی پذیرایی شد و با تعدادی از دوستان عکسی به یادگار گرفته شد.

مسئول روابط عمومی گروه کوهنوردی شهریاران اکبر صالحی

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر