جلسه عمومی مورخه 29 7 93
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۳
0 نظر
631 بازدید

جلسه عمومی گروه کوهنوردی شهریاران در مورخه 29 7 93

 

با احترام به استحضار می رساند جلسه هفتگی گروه کوهنوردی شهریاران در مورخه 29 7 93 با حضور تعداد حدود 25 نفر با خوش آمدگویی جناب آقای حسن رهنما سرپرست محترم گروه کوهنوردی شهریاران به حاضرین در جلسه اعم از میهمانان عزیز و همنوردان محترم در ساعت 1845 دقیقه آغاز گردید ایشان در ابتدا در خصوص برنامه کوهپیمایی توچال که وی سرپرست بودند نکاتی را ارائه کردند.

در ادامه جناب آقای اکبر صالحی گزارش برنامه مفصلی در خصوص برنامه کوهپیمایی صعود به قله توچال ( ایستگاه 7) به سرپرستی آقای محمد بخشی و حال و  هوای دوستانه همنوردان و همچنین وضعیت آب و هوایی متغییر آن روز که اعم از بارش باران ، تکرگ ، برف  و مه گرفتگی مسیر منتهی به قله مطالبی را ایراد کردند و با پخش تصاویر برنامه مذکور حاضرین را از کم و کیف برگزاری برنامه مطلع نمودندو با پخش تصاویری  از طبیعت زیبای منطقه توچال در آن روز دوستان را همراه با آن همنوردان در سفری مجازی به قله رساندند.

در ادامه نیز جناب آقای محمود رهنما مسئول کمیته محیط زیست طبق گزارشات هفتگی خویش مطالبی را به شرح ذیل ایراد کردند.

توضیح انواع شکار در طبیعت و همچنین مطالبی در خصوص شکار تروفه که در این نوع شکار اقدام به شکار حیوانات پیر و در حال مرگ می نمایند، شکار و شکارچی با رعایت حفظ ضوابط و مقررات در اصل بد نیست و باید شکارکش را دستگیر کرد و با وی برخورد شدید و قاطع نمود در ایران 8 نوع کل و بز داریم و و توضیح در خصوص اتحادیه حفاظت از محیط زیست با 10 هزار دانشمند در 57 کشور جهان و دارا بودند 181 نماینده درکشورها و ارائه 16117 مورد گزارش خطربرای انقراض حیوانات روی زمین و ... گزارشی را ایراد کردند.

بعد از ایشان نیز اقای رضا خسروی متولد 1304 و دارا بودن 90  سال سن و ساکن شهر اندیشه مطالبی را در خصوص آرزو ایشان در جهت صعود به قله اورست و اعلام اینکه وقتی که یک نفر ژاپنی با 85 سال سن توانسته است قله اورست را صعود نمایند. چرا من که یک ایرانی هستم نتوانم؟ ایشان قول دادند منبعد در برنامه های کوهنوردی گ.ک.شهریاران منظم و مرتب شرکت نموده و در صورت رسیدن به مرز آمادگی و کسب آموزش های لازم و تجهیزات کافی و صدور مجوز های مربوطه از سوی مراجع ذیصلاح به قله اورست صعود نمایند.

در ادامه جناب اقای حسن رهنما مقاله ای را در مورد مدیریت استرس ، خستگی  ، اتلاف وقت  ، رعایت نظم و انضباط در برنامه ها  و مطالب مفید و کاربردی در اجرای هر چه بهتر برنامه ها و .... که مورد استقبال همنوردان قرار گرفت ارائه نمودند.

بعد ایشان نیز جناب آقای اعلاء نوری در مورد لزوم ارائه  و تکمیل مدارک ثبت نامی گروه و تغییرات آب و هوایی در این فصل و لزوم داشتن مشخصات کامل از همنوردان در صورت لزوم و تکمیل نمودن هر چه سریعتر آن تاکید نمودند.

و در ادامه با چایی و بیسکویت از  حاضرین پذیرایی گردید و در انتها نیز با تعدادی از همنوردان عکسی به یادگار انداخته شد.

 

روابط عمومی گروه کوهنوردی شهریاران اکبر صالحی

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر