جلسه عمومی مورخه 4 9 93
یکشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۳
0 نظر
559 بازدید

بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه عمومی مورخه 4 9 93 گروه کوهنوردی شهریاران

مقارن با ساعت 1840 مورخه 4 9 93 جلسه عمومی این هفته گروه کوهنوردی شهریاران  با خوش آمدگویی سرپرست محترم گروه کوهنوردی شهریاران جناب اقای حسن رهنما به اعضاء و میهمانان گرامی و با حضور بیش از 40 نفر آغاز گردید.

 ایشان در ادامه گزارش مفصل و کاملی در خصوص برنامه برگزار شده این هفته گروه یعنی برنامه جنگل و قله الیمستان ( امامزاده قاسم مورخه 30 8 93) را برای حاضرین قرائت کردند در این حین نیز تصاویر زیبا و طبیعت پائیزی و برگ ریز این جنگل و قله امامزاده قاسم و چشم انداز روستای فیلبند و دریای ابری منطقه با همراه نمودن دوستان در یک سفر خاطره انگیزمجازی برای حاضرین پخش گردید که مورد توجه اعضای گروه  در جلسه واقع شد.

بعد از ایشان جناب آقای نادر پور طبق روال هفتگی مطالب ادبی زیبایی به شرح ذیل تقدیم حاضرین نمود:

ایشان در ابتدا تفاوت ورزش کوهنوردی با سایر ورزش ها را برشمرد و از تاثیرات مفید این ورزش از لحظه شروع برنامه تا صعود و بازگشت و لذت بردن از طبیعت زیبای خداوند در این ورزش ، رقابت جایش را به همکاری می دهد و کوهنوردی یک روش زندگی می باشد و ... قرائت کردند.

بعد از ایشان حالا نوبت  سرکار خانم معصومه درخشان از اعضای کارگروه بانوان رسید وی گزارش برنامه ای که  تهیه کرده بود (مربوط به  برنامه این هفته)  با نگارشی زیبا و احساسی را برای حاضرین قرائت کردند که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

در ادامه جناب آقای حسن رهنما شعری زیبا در وصف اوضاع و احوال سالهای قبل و روابط خانواده و خانوادگی اقوام ، دوستی و مهربانی و مقایسه آن با این دوره که با کنایه همراه شده بود قرائت کردندو دوستان را به تامل در خصوص این زمانه و دوران تشویق نمودند.

طبق منوال هفتگی گروه نوبت  به جناب آقای  محمود رهنما مسئول کارگروه محیط زیست رسید و ایشان مسائلی را در خصوص جنگل و محیط زیست به شرح ذیل برای حاضرین ارائه کرد:

تخریب محیط زیست و جنگل های منتهی به اتوبان تهران شمال و فاز4 این آزادراه که منتهی به چالوس می شود و ازبین رفتن جنگلهای بکر و زیبای این منطقه به جهت راهسازی و مقایسه آن با راهسازی در کشورهای اروپایی از جمله کشور فرانسه(مونت کارلو) و مقایسه جنگل ها این منطقه با سالهای گذشته که هیچ تغییری و تخریبی صورت نگرفته است و زیبایی های جاده های اروپایی و عدم تخریب و جلوگیری از این اقدامات و جلوگیری از عدم تخریب وظیفه ما و ngo  های محیط زیستی می باشد و هدف اصلی ما کمک به محیط زیست و جلوگیری از تخریب بیش از پیش این محیط می باشد.

ساعت 1925 دقیقه نوبت به معرفی دوستان جدید و میهمان عزیز شد  7 نفر در این خصوص به معرفی خود و نحوه آشنایی با گروه پرداختند و در ادامه جناب آقای حسن رهنما با توجه به نبود سرپرستان برنامه این هفته گروه یعنی صعود به قله آسمان کوه و کوهپیمایی چشمه زندگانی را برای حاضرین معرفی نمودند.

در ادامه در ساعت 1935 دقیقه سرکار خانم رهنما از اعضای گروه و کارشناس پرستاری و هلال احمر شهرستان شهریار در خصوص برگزاری دوره آموزشی  کمکهای اولیه به صورت کامل و جامع برای حاضرین اعلام برنامه کردند و از دوستان خواستند که در صورت مایل بودن در این دوره شرکت نمایند.

در پایان نیز با پذیرایی از همنوردان جلسه این هفته به پایان رسید.

مسئول روابط عمومی گروه کوهنوردی شهریاران اکبر صالحی

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر