جلسه عمومی مورخه 25 9 93
جمعه ۰۵ دى ۱۳۹۳
0 نظر
693 بازدید
جلسه  عمومی مورخه 25 9  93

مقارن با ساعت 1845 جلسه این هفته گروه کوهنوردی شهریاران با حضور تعداد حدود 30 نفر از اعضاء محترم و تعدادی میهمان عزیز با خوش آمدگویی جناب آقای مصطفی فرج الهی  مسئول  محترم مالی  گروه آغاز گردید در ادامه گزارش برنامه این هفته گروه توسط سرکار خانم درخشان با نگارشی زیبا و  روان یعنی برنامه صعود به قله منار را برای حاضرین قرائت نمودند در این  بین  تصاویر زیبای برنامه برای حاضرین به تماشا گذاشته شد.

در ادامه جناب آقای علی فرج الهی مجری و برگزار کننده خوب و مسلط این هفته ، مطلبی آموزشی در خصوص رعایت فاصله افراد حین برنامه و  در پائین آمدن از کوه قرائت نمودند.

بعد از ایشان جناب آقای اکبر صالحی گزارشی را در خصوص اعزام دو تن از همنوردان گروه یعنی وی و جناب آقای بنده لو به اردوهای هیمالیا نوردی استان تهران واقع در لواسان و روستای افجه و صعود به قله ساکا و همچنین آموزش های لازم از اساتید برتر این رشته و هیمالیا نوردان کشور در سه روز  صورت پذیرفت برای حاضرین قرائت نمودند.

حالا نوبت اقای محمود رهنما مسئول کمیته محیط زیست طبق منوال هفتگی  رسید و ایشان در خصوص مسائل زیست محیطی به شرح ذیل برای حاضرین قرائت نمودند:

پیمان کیوتو و هدف اصلی این پیمان به جهت جلوگیری و افزایش انتشار گازهای گلخانه ای و لزوم رعایت آن از سوی کشورهای جهان و جلوگیری از افزایش بیش از پیش دمای هوا و  لزوم توسعه پایدار با استفاده از محیط زیست و جلوگیری از تخریب محیط زیست و بهره برداری مناسب از طبیعت و جایگزینی درست و اصولی از این منابع و ... آبیاری غرق آبی و ضرر این نوع آبیاری برای خاک و محیط زیست و منطقه فریدونکار و زمستان گذرانی پرندگان در این منطقه و فاجعه ای که در این منطقه در حال رخ دادن است از سالهای گذشته و از بین رفتن تعداد زیادی از پرندگان مهاجر و....

در ادامه جناب آقای اعلاء نوری دبیر محترم گره در خصوص مناسب نبودن وسایل فنی و تجهیزات افراد گروه در فصل زمستان و تاکید به افراد گروه برای تکمیل کردن بیش از پیش تجهیزات برای آسیب نرسیدن به هر یک از افراد مطالبی را ذکر کردند و در خصوص تکمیل نمودن فرم ها و مسائل پزشکی و جدی گرفتن خطرات این ورزش و اطلاع رسانی به خانواده ها ی خود مطالب مفیدی را قید کردند.

در ادامه جناب آقای عباس زاده سرپرست این هفته گروه یعنی بازدید از غار بورنیک مطالبی اعم از نحوه دسترسی به غار و نحوه حرکت و نقشه برداری های انجام شده در این غار و  توضیح انواع تالارو حفره های موجود و تهیه کفش و کلاه مناسب برای بازدید و ... مطالب خوب و مفیدی را ارائه کردند.

در ادامه معرفی اعضای جدید گروه انجام گرفت و در انتها نیز جناب آقای قدرت اکبری نژاد در گزارش برنامه ای زیبا و خاطره انگیز از حضور تعداد 4 نفر  از اعضای گروه کوهنوردی شهریاران در کربلای معلای و زیارت امام حسین (ع) در اربعین حسینی مطالب عرفانی و دلنشینی را قرائت کردند و در پایان نیز از دوستان با چایی پذیرایی گردید و جلسه این هفته گروه در ساعت 2015 دقیقه به پایان رسید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر