ورزش کوهنوردی خود را به ناگهان تعطیل نکنید
شنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۳
0 نظر
608 بازدید

ورزش کوهنوردی خود را به ناگهان تعطیل نکنید:

انجمن پزشکی کوهستان ایران: هستند بسیاری از کوهنوردان که پس از مدتی فعالیت ورزشی کوهنوردی جدی(چه حرفه ای در کوهنوردی داخلی و چه در بعد هیمالیانوردی) فعالیت ورزشی خود را به ناگهان بدلایل مختلف بسیار محدود می کنند و دچار عوارضی می گردند.

اولین عارضه این افراد چاقی است.

محققان با بررسی دانش‌آموزان و دانشجویان دریافتند کسانی که بعد از گذراندن یک دوره فعالیت زیاد ناگهان ورزش را متوقف می‌کنند، دچار مشکلاتی از جمله اختلال در تغذیه می‌شوند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متخصصان دانشگاه پوردو دریافته‌اند دانشجویانی که ورزشکار بوده‌اند و اکنون در هیچ تیم ورزشی فعالیت ندارند در تغذیه و تمرینات خود به مشکل برمی‌خورند.

 ریچل کلارک استاد دانشکده علم تغذیه می‌گوید: یکی از مشکلات این افراد خوردن غذاهای بوفه و سلف در خوابگاه‌هاست. آنها قبلا می‌توانستند به راحتی هرچه می‌خواهند بخورند ولی وقتی در تیمی فعالیت نمی‌کنند به جای ورزش در حال غذا خوردن هستند. این افراد به مدت 4 سال فعالیت و ورزش کردند، وقتی آنها این فعالیت را قطع می‌کنند باید از تغذیه و میزان آمادگی جسمانی خود آگاه باشند.

 خیلی از افرادی که در دبیرستان نیز ورزش می‌کنند بعد از رفتن به دانشگاه آن را متوقف می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد که در آمریکا تنها 3/7% از زنانی که در دبیرستان بسکتبال بازی می‌کردند در دانشگاه این ورزش را ادامه می‌دهند و تنها 6/4% از مردانی که در دبیرستان فوتبال بازی می‌کردند در دانشگاه فوتبال بازی می‌کنند. هنگامی که این افراد ورزش را متوقف می‌کنند ساختار زندگی، ورزش و تغذیه آنها تغییر می‌کند. برگشتن به عادت‌های خوب بعد از یک دوره ورزش نکردن بسیار سخت است.

توصیه‌هایی برای این افراد:

1- به دنبال یک باشگاه بگردید و در آن عضو شوید.

2- اگر ورزشی که می‌کنید را دوست ندارید ورزش دیگری پیدا کنید.

3- با دوستان خود همراه شوید تا انگیزه بگیرید.

4- در مورد ورزش‌های مختلفی که در دانشگاه‌ها وجود دارند پرس‌وجو کنید.

5- خواب منظم به اندازه‌ی ورزش و تغذیه منظم مهم است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر