پياده روي خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش مي دهد
یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳
0 نظر
618 بازدید

پياده روي خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش مي دهد

انجمن پزشکی کوهستان ایران: این هفته هفتمین کنگره سرطان پستان از 30 مهر تا 2 آبان 93 در تهران و در بیمارستان امام خمینی برگزار می شود. براساس تازه ترین مطالعات دانشمندان آمریکایی ، زنان یائسه ای که روزانه یک ساعت پیاده روی می کنند، نسبت به دیگران کمتر در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند.
پیش از این نیز در مطالعات قبلی بارها از فواید پیاده روی بر سلامتی انسان گفته شده بود : از جمله جلوگیری از افسردگی و افزایش امید به زندگی. 
به نوشته پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان تاپ سانته ، براساس نتایج این تحقیق که در نشریه پزشکی 
«Cancer Epidemiology, Biomarkers ampersand Prevention» انجمن سرطان آمریکا منتشر شده است ، پیاده روی به مدت هفت ساعت در هفته خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می دهد. این نخستین بار است که در این مطالعه به طور خاص « پیاده روی » به عنوان ابزاری برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری تلقی می شود.
در این مطالعه 73 هزار و 615 زن بین 50 تا 74 ساله از 97 هزار و 785 زن عضو انجمن سرطان آمریکا بین سال های 1992 و 1993 به دقت مورد بررسی قرار گرفتند. از این گروه خواسته شد پرسشنامه ای را درخصوص وضع سلامتی شان ، ساعت هایی که کتاب می خوانند یا تلویزیون تماشا می کنند ، میزان ورزش و نوع ورزشی که می کنند (پیاده روی ، شنا ، بدنسازی) پر کنند. این پرسشنامه ها در دو سال مختلف در سال های 1997 و 2009 تکمیل شد.
47 درصد این زنان اعلام کردند تنها فعالیت فیزیکی شان پیاده روی است. براساس نتایج این مطالعه ، به نظر می رسد زنانی که دست کم هفت ساعت در هفته پیاده روی می کردند نسبت به زنانی که تنها سه تا چهار ساعت در هفته پیاده روی می کردند ، توانستند خطر ابتلا به این بیماری را تا 14 درصد کاهش دهند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر